Choď na obsah Choď na menu
 


Rozlíšenie samčeka a samičky

Samičky sú vačšie a majú oblejší pancier. Samčekovia majú brušný pancier mierne preliačený, umožnuje im to jednoduchšie párenie.
Dospelí samčekovia majú od samičiek dlhšie drápy na predných nohách, ktoré sú niekedy i niekoľko centimetrov dlhé.

predná noha samčeka  predná noha samičky

Obrázok 1. Samček korytnačky nádhernej má dlhé drápy na predných nohách, ktoré používa na zachytávanie hlavne o pancier partnerky pri párení.
Obrázok 2. Samička korytnačky nádhernej má na predných nohách drápy krátke.

Samčekovia majú taktiež chvost dlhší a širší pri koreni. Otvor kloaky leží ďalej, viac ku koncu chvosta, čo je výhodné pri párení. Samička má otvor kloaky pri koreni chvosta.
Rozlíšiť mláďatá korytnačiek na samčeka a samičku je prakticky nemožné, rozdiely sa začnú prejavovať až pri rozmeroch približne nad 8cm, resp. v druhom roku života.

chvost samceka  chvost samicky  samček a samička

Obrázok 1. Chvost samčeka je dlhší a otvor kloaky je ďalej od panciera, čo využíva pri párení.
Obrázok 2. Chvost samičky je kratší a otvor kloaky je bližšie k pancieru.
Obrázok 3. Vľavo samček, vpravo samička.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

What you miss to be informed back high-pitched blood pressure

(Ainjemencivova, 22. 7. 2018 8:42)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-venta-en-colombia/

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

(Albertgot, 26. 5. 2018 16:39)

The prostate gland is a vital section of a male's reproductive :. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate gland is found just before the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it will always be really miserable and inconvenient for your patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.Prostate infection, also referred to as prostatitis, is among the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years of age. Infections from the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of varieties of prostate infection. It is due to bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition of a particular defect within the gland as well as the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be a result of trauma on the urinary tract or by infections from other regions in the body. A patient may feel testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal of the prostate defect accompanied by making use antibiotics and NSAIDs to treat the redness.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not to determine the cause of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and heavy lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper weight loss program is important. These are some in the steps you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for our health and wellbeing and it'll also maintain the urinary track clean.

2. Some studies claim that a number of ejaculations per week will assist to prevent cancer of prostate.

3. Eat pork sparingly. It has been shown that consuming greater than four meals of beef a week will increase the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most important measure to adopt to be sure a wholesome prostate is to go for regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you should choose prostate examination at least one time annually.

Moja korytnačka

(Adam lesník, 23. 7. 2017 11:58)

Moju korytnačku so dostal na meniny mal som 7 rokov a volá sa ema

kedy rozoznat samca alebo samicu vodnej korytnacky

(wolfie, 21. 1. 2017 18:47)

moja korytnacka

(Martina Volková, 31. 12. 2016 17:03)

maojakoritnacka ma kratke a ked sa jej nieco opitam tak mi prikivuje ano alebo nie

Útočná korytnačka

(Simona, 25. 11. 2016 8:41)

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť, som už zúfalá. Mám 2 korytnačky, narodili sa naraz, tak sme ich aj kúpili a stále sú spolu. Majú už asi 3 roky a keď sme ich kupovali, boli menšie ako moja dlaň, teraz sú už podstatne väčšie. Jedna korytnačka je samička a druhé samček. Sledujem ich už od včera, nakoľko samček (ktorý je o dosť menší od samičky) začal hrýzť samičke zadné nohy aj chvost. Stále na ňu lezie, mám pocit, že sa chce páriť, ale ani vyliezť na ňu poriadne nevie, lebo je taká veľká a ona si ho ani nevšíma, ona ako keby ho ani nechcela a stále, keď ju ide otravovať tak si radšej vyjde na ostrovček a leží tam. Lenže ten samček sa snaží vždy dostať k nej, natiahne sa, aby jej dotiahol k nohe, očuchá jej nohu a potom ju uhryzne. Radšej som samčeka dala do lavora, aby neboli spolu a skúšam ho dať naspäť do akvárka, ale stále jej robí to isté. Včera to bol zlý pohlad, lebo samček jej uplne držal nohu a ona bola ešte aj na pancieri prevrátená, nechápem, čo s ním je, ale tú nohu jej absolutne nechcel pustiť - navyše má krvavé podliatiny na nohách a chýba jej aj jeden nechcet, hoci ten neviem, či kvôli tomu. A popri tom, ona keď sa na neho pozrie, on cúva, bojí sa jej, ale nikdy sme ešte nevideli, žeby ona začínala do neho, je dosť kľudná. Prosím, pomôžte mi ak viete, bojím sa ich nechávať spolu. Ďakujem

roky

(Jakub, 28. 10. 2016 13:41)

Ako zistím koľko má korytnačka rokov.

Re: roky

(Jakub, 5. 11. 2016 14:00)

podla velkosti panciera ale ket si s ju kupil ako malu tak tolkokolko ju maš

Neviem si rady

(Korytnacka, 14. 5. 2016 13:24)

Ahoj mam korytnacku uz druhy rok a mam iba jednu tak ti neviem porovnat ci je to samec alebo samica poradite?

rada ako rozlišiť korytnačky?

(kaja 28.1.2015, 1. 5. 2016 17:15)

ked bude jedna na druhu liesť tak vieš že ta ktora leze je samec:D

rada

(larika333, 1. 5. 2016 17:06)

korytnačka : po pol roku sa neda zistit ci je to samec alebo samica az po nwejakych 4 rokoch a teda čo viem ja tak samec ma dlhe pazuriky na dolnej časti panciera ma malu priehlbinu na parenie a take dosť v mojej verzii a neslušne povedane ked ju nečo štekli alebo čo tak jej z riti vylieza take male čierne hovno a vyzera to ako penis

korytnacka

(miska, 17. 3. 2011 11:03)

Ahoj mám korytnačku asi pol roka a neviem si dať rady či je to samec alebo samicka.

Re: korytnacka

(Dida, 14. 9. 2013 22:19)

Pohlavie korytnacky sa da spoznat od druheho roku zivota. Samcek ma dlchsie drapi ako samicka :) ;) a samicka ma gulatejsi pancier ako samec ;) :)

Re: korytnacka

(ema, 19. 9. 2013 14:01)

ja ich mam len 1 rok a už viem ze su to samicky lebo maju ovela kratší chvost

Re: korytnacka

(Esther , 21. 3. 2016 15:53)

Keď má dlhý chvost je to samec a keď krádky tak samička.

ako mam odlišiť korytnačky

(kaja, 28. 1. 2015 9:28)

Mam 2 korytnačky a neviem ich odlišiť

Re: ako mam odlišiť korytnačky

(Esther , 21. 3. 2016 15:48)

Chlapec je vtedy keď má dlhý chvost.
Dievča je keď má krátky chvost.

On ci Ona? Som s toho mimo!

(Patricia , 17. 12. 2015 21:48)

Ahojkiii=)mam trojrocnu korytnacku a neviem akeho je pohlavia. Dnes som ju drzala v ruke a vsimla som si ze na prednich no proste nohach ma na kazdej 2 pazuriki dlhe. A teras to bude take nie pre malich ties som si vsimla ze zo zadnej casti tela slusne povedane jej trci bud muzske pohlavie alebo vykal. Ale nemala som dobri pocit s toho as by som sa jej pozerala do analnej dieri. Tak prosim povecte ze nemam nadrzaneho samca please!!!!!!!! PS na vasu odpoved cakam

Re: On ci Ona? Som s toho mimo!

(Esther , 21. 3. 2016 15:42)

Pozri sa či má dlhý chvost.
Keď má tak je to chlapec.

Korytnacka

(Miriam, 20. 4. 2015 17:31)

Prosim pomozte moja korytnacka nechce zrat